Logo szkoły Kontakte-dziennik

Aktualności

Narodowe Czytanie

Z okazji Narodowego Czytania członkowie koła polonistycznego, jak co roku, włączyli się w tę akcję. W tym roku czytaliśmy „Ballady i romanse” A. Mickiewicza - zbiór poezji, który zapoczątkował romantyzm w Polsce, epokę zmagań polskich patriotów z zaborcą, którzy czynem, ale także słowem, toczyli bój o Polskość.
Wiersze A. Mickiewicza przenoszą nas w świat pełen uczuć, fantazji i ludowej mądrości.

L.Kawała

Spotkanie z astronomem

22 sierpnia 2022 r., późnym wieczorem, w Bibliotece Publicznej w Kostrzynie, odbyło się niezwykłe spotkanie z pasjonatem astronomii Karolem Wójcickim. Nasz projekt samorządu uczniowskiego też tam był Wszystko to dzięki uprzejmości organztora oraz pani dyrektor biblioteki, Małgorzaty Kemnitz - dziękujemy Niedługo post z wywiadem a dzsiaj krótka fotorelacja. 
Anna Brewko 

P.S. Wywiad przeprowadziła nasza absolwentka, uczestniczka projektu PTMP oraz radna MRM, Kornelia Łyszczarz a wspomagała ją tegoroczna absolwetka, również uczestniczka projektu, Daria Ignaszewska.

Zakończenie roku szkolnego

Na sali gimnastycznej pani dyrektor Małgorzata Borowska oraz wychowawcy klas wręczyli wyróżnienia naszym najlepszym uczniom.Wyróżnieni zostali również nasi absolwenci klasy ósmej, dla których dzisiejszy apel był ostatnim w naszej szkole. Asysta pocztu sztandarowego czyli Julia, Daria i Bartek przekazali opiekę nad sztandarem swoim młodszym koleżankom i kolegom:

* Dorocie, Patrycji i Adrianowi jako poczet sztandarowy główny

* Zuzannie, Michalinie oraz Szymonowi pocztowi sztandarowemu wspomagającemu.

Dziękujemy za podjęcie się tak ważnego zadanie jakim jest reprezentowanie naszej szkoły na różnych uroczystościach. W dzisiejszym uroczystościach udział wzięli zaproszeni goście: burmistrz gminy Kostrzyn Szymon Matysek, przewodnicząca komisji oświaty i sportu Beata Knopkiewicz, radny Szymon Frąckowiak oraz były dyrektor Zbigniew Bukowski.
Wszystkim życzymy udanych wakacji !
Anna Brewko 

3 czerwca 2022 r. Góra grosza

Proces trzytygodniowej i wielogodzinnej ciężkiej pracy przy sortowaniu, i pakowaniu monet uważam za zakończony. Dzięki ogromnej pomocy uczennic i uczniów klasy 7 i 8, wszystkie monety zostały skrupulatnie odliczone i zważone. Możemy się pochwalić rekordem!
Udało nam się uzbierać 1082 złote !!
111,50 kg monet, zapakowanych w czternaście paczek, dostarczyliśmy dzisiaj na pocztę skąd ruszą w podróż do dzieci, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.Jak co roku nagrodziliśmy słodkim podarunkiem i pucharem GÓRY GROSZA klasę, która zebrała największą wagę monet. W tym roku była to Zerówka z wychowawczynią Agnieszką Waleriańczyk  GRATULACJE !!! Wyróżniliśmy również ucznia, Jakuba Gołębiewskiego, który co roku przynosi ogromne ilości monet, zawsze posortowane i pięknie opisanane, czym bardzo ułatwia nam pracę przy pakowaniu. KUBA jesteś wielki 
Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom BARDZO DZIĘKUJĘMY za coroczne wspieranie akcji GÓRA GROSZA.Pamiętajmy - dobro powraca 
Samorząd Uczniowski i Anna Brewko

24 maja 2022 r Czerlejno

Startujemy z egzaminem . Dzisiaj rozpoczynamy trzydniowy egzamin ósmoklasisty. Wszyscy trzymamy kciuki za naszą klasę VIII 

Powodzenia
Anna Brewko

29 kwietnia 2022 r. Poznań. Jump Arena

Klasa ósma majówkę wita na Jump Arenie podczas wyjazdu integracyjnego.
Jump, jump, jump...
Anna Brewko 

P.s. A w przerwie krótka próba na zakończenie roku szkolneg

Spotkanie z posłem Franciszkiem Sterczewskim

Dzisiaj nasza szkoła miała zaszczyt gościć, w ramach projektu "Praca to moja Pasja", posła Franka Sterczewskiego, który z uśmiechem zawitał do naszej szkoły. Uczniowie również przyjęli go bardzo miło, przez co spotkanie upłynęło w dobrej atmosferze. Podczas projektu dowiedzieliśmy się od pana Franciszka czym zajmuje się poseł oraz jakie ma obowiązki i prawa. Jaka jest jego rola podczas zgrupowania w sejmie.Dowiedzieliśmy się również jakim zwierzęciem nasz gość chciałby być i ku zaskoczeniu wszystkich wybrał on ... Dziobaka! 
Jako jedną ze swoich ulubionych książek z dzieciństwa opisał "Hobbita" oraz "Władcę Pierścieni". Większość uczniów zareagowała zdziwieniem na wieść, iż nie przeczytał on kultowej serii "Harry'ego Potter'a" Rzeczą, z którą nie mógł się rozstać była......KAWA 
Poznaliśmy też postać historyczną, z którą pan Sterczewski chciałby się spotkać gdyby była taka możliwość i okazało się, że nie byłaby to jedna postać, ale kilka! Mówił, iż chciałby spotkać wszystkich królów, którzy panowali po Uni Lubelskiej.
Jeszcze raz dziękujemy za odwiedziny.
Samorząd Uczniowski & Anna Brewko 

Weronika

6 kwietnia 2022 r. Poznań. Arena zawodów

Klasa VIII uczestniczy dzisiaj w wydarzeniu ARENA ZAWODÓW w Poznaniu. Nasze uczennice i uczniowie mają możliwość zapoznać się z ciekawymi zawodami, osobiście porozmawiać ze specjalistami. Wszystko po to aby ułatwić sobie wybór swojej ścieżki zawodowej. 

A.Brewko

21 marca 2022 r. Dzień Wiosny

W pierwszy dzień wiosny przywitało nas piękne słoneczko i wspaniała pogoda. W szkole natomiast świetna zabawa. Na początek szkolne występy w ramach ZOSTAŃ GWIAZDĄ, następnie pokazy chemiczne szkolnego koła "Azymut na chemię", klasowe robienie Marzanny a w miedzy czasie ognisko i kiełbaski. 
Były też zawody z okazji Dnia Św. Patryka i zawody w grze w tenisa stołowego. 

Samorząd Uczniowski i Anna Brewko

Targi Edukacyjne. Poznań 2022

Nie mogło na nich zabraknąć naszych ósmoklasistów. Wraz z opiekunami odwiedzili stoiska, na których prezentowały się szkoły ponadpodstawowe. Mieli możliwość porozmawiać zarówno z nauczycielami jak również z uczniami szkół, którymi są zainteresowani.Równolegle odbywają się również Targi Książki, które również odwiedziliśmy.

A. Brewko i M. Różańska

1 marca 2022 r. Dzień Kota

W lutym, z okazji Dnia Kota, odbył się w naszej szkole konkurs. Dzisiaj został podsumowany i rozdano nagrody.
Zwycięzcy:

Aleksandra z "zeróweczki"
Siostry Kinga i Julia z klasy II
Daria z klasy VIII 
Prace, zarówno obrazki kotów jak i pluszaki wykonane przez uczestników, były naprawdę piękne Komisji konkursowej, w osobie Katarzyny Czarneckiej (serdecznie dziękujemy  było naprawdę trudno wybrać zwycięzców. Cieszymy się bardzo, że wśród naszych uczniów jest tylu miłośników kotów. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach. 

Samorząd Uczniowski i Anna Brewko 

P.S. Zwyciężczyni w kategorii 4-8 SP, Daria , przekazała z tej okazji puszkę karmy dla naszego szkolnego kotka „przybłędy". Zachęcamy do wspomagania naszych szkolnych  opiekunów, którzy zajmują się okolicznymi kotami. Każda puszka karmy na pewno będzie zjedzona ze smakiem.

10 luty 2022 r. Praca to moja pasja.

Dzisiejszym gościem programu samorządu uczniowskiego był pan: MACIEJ KAWECKI:

️doktor nauk prawnych, 
️nauczyciel akademicki, 
️prezes Instytutu Lema, 
️prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie,
dziekan Wydziału Innowacji i Przedsiębiorczości WSB w Warszawie,
były️ koordynator krajowej reformy ochrony danych osobowych (RODO),
były dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji,
dziennikarz: prowadzący środowy cykl technologiczny w programie Dzień Dobry TVN,
prowadzący program w Onet pt.: „Technicznie Rzecz Biorąc” oraz Komputer Świat.

10 grudnia 2021 r. Czerlejno W naszej szkole było atomowo.

Tak prezentują się modele wybranych atomów, w wykonaniu uczennic i uczniów klasy  Wszystkie modele można podziwiać na holu szkoły

Anna Brewko 

Wariacje ze Skłodowską

Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów za udział w konkursie koła chemicznego:
"WARIACJE ZE SKŁODOWSKĄ"
I miejsce Hania klasa 7
II miejsce Franek klasa 6
III miejsce Alicja klasa 7 
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Anna Brewko

6 grudnia 2021 r. Konkurs: Mam talent

Z okazji Mikołajek , samorząd uczniowski zorganizował dzień talentów. Piętnaścioro naszych uczniów odważnie stanęło przed społecznością szkolną i pochwaliło się swoimi talentami. Były śpiewy, układanie kostki Rubika, pokazy z piłką nożną, pokazy malarskie i wypieków, opowiadanie żartów a przede wszystkim świetna zabawa. Publiczność bawiła się razem z występującymi uczniami. 
Na koniec jury wytypowało trzech zwycięzców:

Karol kl. 7
Stanisław kl. 4
Weronika kl. 8
Jednak dzisiaj nie było przegranych. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i pamiątkową maskotkę. 

Do zobaczenia na następnym MAM TALENT

Kolejne PIERNIKOWE POPOŁUDNIE za nami

Przy świątecznych utworach płynących z głośnika, popijając świąteczną herbatę, grupa uczniów spędzała popołudnie dekorując pierniki. Było dużo śmiechu i świetnej zabawy.
Do zobaczenia za rok !!
Samorząd Uczniowski i Anna Brewko 

Wyprawka dla dzieci z oddziału przedszkolnego

Wyprawka dla dzieci z klasy pierwszej

Klasy I-III w Dzień Dziecka wyruszyły na wycieczkę na Ostrów Lednicki.

Najpierw zwiedzaliśmy skansen z XVIII-XIX-wiecznymi zabudowaniami rolniczymi i rzemieślniczymi np. szewca, garncarza, tkaczki. Zachwycone były możliwością płynięcia promem na wyspę, gdzie oglądały miejsce chrztu Mieszka I oraz kupowały ręcznie robione wyroby: bransoletki, krajki, kolorowe sznureczki, rzemyki. Słoneczna pogoda towarzyszyła wyprawie. Pobyt w przyrodzie nad Jeziorem Lednickim pozytywnie wpływał na dobry nastrój wszystkich uczestników.

Serdecznie dziękujemy za współpracę nauczycielom: pani Annie Stachowiak i pani Marii Różańskiej.
 
Lidia Bęza i Mariusz Bęza

Laboratoria przyszłości.

Program Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w 2021r. Ma na celu stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Jest to wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Dalsze informacje tutaj >>>

Szkolny konkurs "MAM TALENT "

6 grudnia 2021 r., dzień pełen emocji. Z okazji Mikołajek , samorząd uczniowski zorganizował dzień talentów. Piętnaścioro naszych uczniów odważnie stanęło przed społecznością szkolną i pochwaliło się swoimi talentami. Były śpiewy, układanie kostki Rubika, pokazy z piłką nożną, pokazy malarskie i wypieków, opowiadanie żartów a przede wszystkim świetna zabawa. Publiczność bawiła się razem z występującymi uczniami.

Na koniec jury wytypowało trzech zwycięzców:
- Karol kl. 7
- Stanisław kl. 4
- Weronika kl. 8

Jednak dzisiaj nie było przegranych. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i pamiątkową maskotkę. 

Do zobaczenia na następnym "MAM TALENT"

Anna Brewko 

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

W dniu 30 listopada br. uczniowie klas VI – VIII wzięli udział w spotkaniu z Anną Marią Wesołowską, sędzią w stanie spoczynku i osobowością telewizyjną. Pani Sędzia na podstawie przykładów z sal sądowych przedstawiła współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży i w przystępny sposób przedstawiła konsekwencje prawne popełniania przestępstw przez nieletnich. Poruszała także tematy przemocy w rodzinie oraz rówieśniczej. Zaproponowała zawieszenie w szkole „skrzynki korczakowskiej” umożliwiającej uczniom anonimowe zgłaszanie trudnych spraw oraz utworzenie „kącika prawnego”. Zdaniem sędzi Wesołowskiej w „kąciku prawnym” jednym z pierwszych haseł, jakim uczniowie powinni się zająć, jest „demoralizacja”. Uczeń zdemoralizowany charakteryzuje się m.in. cynizmem, brawurą, podziwem dla złych czynów, nieżyczliwym stosunkiem do człowieka, używa wulgaryzmów, sięga po papierosy czy alkohol. – Kiedy wymieniam te „objawy” demoralizacji, to dzieciaki mówią: Pani sędzio, przy tej definicji to połowa szkoły jest zdemoralizowana. Coś w tym jest… – dodaje ze smutkiem Wesołowska. 
– W szkołach, które odwiedziłam, nie spotykałam ani jednej klasy, w której młodzi ludzie wzajemnie by się nie krzywdzili: nie wyzywali, nie szydzili z kogoś, nie wyśmiewali, nie naruszali prywatności czy nie zwracali uwagi na „metki”. To ostatnie to też forma przemocy – stwierdza. – Te zachowania posiadają znamiona przestępstwa. Uporczywe nękanie innej osoby, wzbudzanie w niej poczucia zagrożenia, naruszanie jej prywatności, dręczenie lub upokarzanie to nie są żarty. To przestępstwo zagrożone karą do ośmiu lat pozbawienia wolności w przypadku osoby, która ukończyła 17 lat, a poprawczak – 13 lat – wymienia. 
Na koniec spotkania uczniowie mogli zadawać pani Sędzi pytania, zrobić wspólne zdjęcie i otrzymać jej autograf.
Pedagog- Sylwia Sobczak

29.11.2021 ANDRZEJKI

Andrzejki –to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Uczniowie naszej szkoły zaczęli parę godzin wcześniej. Na długich przerwach, uczniowie mogli wziąć  udział w "zabawach andrzejkowych" zorganizowanych przez samorząd uczniowski na holu szkoły. 
Z magicznej, złotej skrzyni można było wylosować swój zawód w przyszłości a przy stoisku - ANDRZEJKOWE SERCE - wylosować imię swojego przyszłego ukochanego czy ukochanej
Było też stanowisko SZCZĘŚCIE W KUBECZKU i najbardziej kojarzące się z andrzejkami, stanowisko  LANIA WOSKU. Tutaj chyba była najdłuższa kolejka

" Umiem pływać"

Uczniowie klasy IV zakonczyli projekt "Umiem plywać".Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w zajeciach i szybko zdobywali nowe umiejetnosci plywackie. Wyjazdy na basen zintegrowały grupę , umożliwiły  lepszy poziom  sprawności fizycznej i zachęciły do aktywnego spędzania czasu wolnego. Wszyscy nasi uczniowie z zajęć na basenie byli bardzo zadowoleni ,co widać na załączonych zdjęciach. 

Daria Wachowicz

Święto Niepodległości

Dla upamiętnienia 103 rocznicy uzyskania niepodległości, uczniowie kasy V przygotowali uroczysty apel podczas, którego oprócz krótkich informacji historycznych, pojawiły się wiersze i pieśni patriotyczne. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju, przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny oraz trudną drogę do odzyskania wolności. O tym, że dzień 11 listopada jest ważny dla każdego Polaka udowodnili swoim występem również najmłodsi uczniowie naszej szkoły- zerówka i klasa 1. Przepiękne biało – czerwone kotyliony podkreśliły doniosłość uroczystości.

Danuta Stefańska

" Bezpieczny Pierwszak"

Szkolna drużyna PCK przeprowadziła warsztaty dla naszych pierwszoklasistów o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze. Wolontariuszki zaprezentowały różne sytuacje w najbliższej okolicy szkoły. Pierwszaki wzorowo rozpoznały prawidłowe i niewłaściwe zachowania. Na podsumowanie odpowiadali na pytania, recytowali wierszyki, odebrali przygotowane kolorowanki tematyczne , zakładki przypominające o ważnych numerach i zasadach.
Z życzeniami poczucia bezpiecznego – szkolne koło PCK

Katarzyna Markiewicz

Dzień Dyni

Podsumowanie konkursu na najlepiej przyozdobioną dynię, wręczenie dyplomów i nagród uczniom klas I-III. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy kreatywności. 

K.M, L.B, M.B

Z wizytą w Muzeum Arkadego Fiedlera

29.10.2021 uczniowie klasy IV oraz przedstawiciele Szkolnego Koła Filmowego wraz z opiekunami udali się do Muzeum-Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Zwiedzili muzeum m.in replikę statku Krzysztofa Kolumba, miniaturę piramidy Cheopsa, Ogród kultur i tolerancji oraz wzięli udział w pokazie wieńczącym projekt filmowy "321-start". Podczas przeglądu zaprezentowane zostały filmy "Powrót do domu, czyli jak pokonać koronawirusa", za który jury przyznało nagrodę oraz wywiad z dyrektorem schroniska realizowany w ramach projektu "Minuta dla powiatu" przez uczniów klasy VII i VIII. Nagrodę otrzymał również Antoni Woźniak za udział w konkursie fotograficznym pt. "Portret moich dziadków". Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. 

Katarzyna Markiewicz

Dzień Patrona

Podczas tegorocznych obchodów Dni Patrona młodzież naszej szkoły zapoznawała się z historią życia Wincentego Witosa biorąc udział w różnorodnych konkursach. Najmłodsi uczniowie tworzyli portrety Wincentego Witosa, rozpoznawali wizerunek patrona. Uczniowie klas 4-5 sprawdzali swoją wiedzę o naszym patronie poprzez rozwiązywanie krzyżówek i rebusów. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs dla uczniów klas VI- VIII „Wincenty Witos" – polityk i 3 krotny premier". W ostatnim dniu odbył się konkurs na sobowtóra „Odszukaj w sobie Wincentego Witosa” . 

Ponadto uczniowie mieli okazję do spojrzenia na naszą szkołę i patrona z nieco innej perspektywy – ósmoklasiści zaprezentowali filmiki, które realizowali w ramach projektu na lekcjach wiedzy o społeczeństwie pt.” Opowiemy Wam o naszej szkole”. 

Danuta Stefańska 

Jak wykorzystać wiedzę?

Poznane wiadomości klasa III wykorzystała podczas pracy nad makietą lasu. Przyniesione materiały przyrodnicze, umiejętnie połączone z innymi przyborami, dały fantastyczne rezultaty. Wszyscy uczniowie wykazali zainteresowanie i z wielką chęcią pracowali w grupie. Po wykonaniu zadania, w atmosferze radości,  wspólnie uporządkowali salę lekcyjną.

Lidia Bęza

Pomiary pozimu radonu

15 października 2021 roku,  zaczęliśmy w naszej szkole, pierwszy pomiar stężenia promieniotwórczego radonu w powietrzu, zlecona przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Pomiar wykonujemy za pomocą detektorów  rozmieszczonych w różnych częściach naszej szkoły
Detektory rozmieszczone zostały przez członkinie koła chemicznego "Azymut na chemię
A po co te pomiary

Radon jest wszędzie. Także tam, gdzie mieszkasz i pracujesz. Wielu z nas żyje w przekonaniu, że problem radonu nas nie dotyczy, bo gaz ten występuje tylko w specyficznych miejscach. To nieprawda. Radon jest wszędzie. Kluczowe pytanie brzmi – w jakiej ilości? Jakie jest jego stężenie w powietrzu? Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że już poziom powyżej 100 Bq/m3 może powodować wzrost ryzyka zachorowania na nowotwór płuc. Na przekroczenie tego poziomu może mieć wpływ wiele czynników, nie tylko to, gdzie mieszkasz.

Gdzie w Polsce występuje radon?

Radon występuje w powietrzu, glebie i wodzie na terenie całej Polski. Jednak jego stężenie nie jest wszędzie jednakowe. Najwięcej radonu w powietrzu jest tam, gdzie w glebie występują największe ilości takich naturalnych pierwiastków jak uran i rad. W Polsce największe ryzyko wystąpienia podwyższonych stężeń radonu w powietrzu jest na południu i południowym zachodzie kraju. Jak wynika z badań, wysokie stężenia radonu bardzo często są odnotowywane w okolicach Jeleniej Góry, Kowar ale też np. w niektórych miejscach w Białymstoku i wielu innych. A zatem płożenie geograficzne nie jest tu decydującym czynnikiem, który pozwoliłby na przewidzenie poziomu stężenia radonu w powietrzu.

Zgodnie z zapisami znowelizowanej Ustawy Prawo Atomowe, poziom referencyjny stężenia radonu to 300 Bq/m³

Za miesiąc sprawdzimy jakie są wyniki naszych pomiarów

Anna Brewko 

Źródło: https://radonova.pl/2020/05/29/zmierz-radon-niezaleznie-od-tego-gdzie-mieszkasz/

Dzień chłopaka

To już ostani w tej klasie Dzień Chłopaka. Dlatego dziewczyny zaplanowały coś eksta
Cała klasa pojechała na kręgle Zabawa była świetna i jak widać po zdjęciach uśmiechy nie schodziły z twarzy 😄

Anna Brewko

Wybory samorządu i ich wyniki.

W dniu 810.21 r., po tygodniowej kampanii wyborczej , zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nikola, Ola i Marika odwiedziły każda klasę z urną wyborczą umożliwiając szybkie i sprawne głosowanie. 

Wyniki głosowania:

37 głosów - Daria kl. 8
22 głosów- Amelia kl. 8
6   głosów - Weronika kl.8
5   głosów - Alicja kl. 7

Wszystkim kandydatkom gratulujemy podjęcia wyzwania a uczniom dziękujemy za udział w głosowaniu W poniedziałek odbędzie się apel, na którym oficjalnie przedstawimy nowy Samorząd Uczniowski.
"Stary" samorząd podziękował dzisiaj,  wręczając kwiatki, opiekunkom SU: Annie Brewko i Dorocie Ławickiej za rok współpracy

W dniu 11.10.21 r., na krótkim apelu, został przedstawiony społeczności szkolnej nowy Samorząd Uczniowski.

W skład SU na rok szkolny 2021/22 wchodzą:

PRZEWODNICZĄCA: Daria Ignaszewska
Z-CA PRZEWODNICZĄCEJ: Amelia Waźbińska
SEKRETARZ: Weronika Ochowiak.

Życzymy powodzenia !!

Anna Brewko 

DZIEŃ NAUCZYCIELA

13 października 2021 r. w naszej szkole był uroczyście obchodzony Dzień Edukacji Narodowej. Członkowie koła polonistycznego, w którego skład wchodzą uczennice i uczniowie ósmej klasy oraz trzy uczennice czwartej klasy należące do koła muzycznego, przygotowali montaż słowno – muzyczny. Słowem i piosenką podziękowano nauczycielom za ich pracę. Opiekę nad dziećmi sprawowały : nauczycielka języka polskiego oraz nauczycielka muzyki.Miłym akcentem było wręczenie przez przedstawicieli samorządu szkolnego wszystkim pedagogom i pracownikom szkoły pięknych róż. Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani dyrektor naszej szkoły i dziękując za dotychczasową pracę, życząc dalszych sukcesów, wręczyła „nagrody dyrektora”.

L.Kawała

Poznane wiadomości

Klasa III wykorzystała podczas pracy nad makietą lasu. Przyniesione materiały przyrodnicze, umiejętnie połączone z innymi przyborami, dały fantastyczne rezultaty. Wszyscy uczniowie wykazali zainteresowanie i z wielką chęcią pracowali w grupie. Po wykonaniu zadania, w atmosferze radości,  wspólnie uporządkowali salę lekcyjną.

Lidia Bęza

Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. Pełna informacja o akcji jest zawarta w ulotce, która jest do pobrania tutaj >>>

Ogród szkolny – przyrodniczym obserwatorium. Konkurs dla uczniów Szkoły Podstawowej w Czerlejnie

Propagowanie idei związanych z zachowaniem dziedzictwa przyrodniczego. Poszerzanie wiedzy przyrodniczej, ekologicznej, nauka obserwacji przyrody oraz doświadczania jej. Promowanie i inspirowanie działalność do poprawy estetyki otoczenia szkoły. Wspieranie rodzimych tradycji, szerzenie wiedzy przyrodniczej wśród najmłodszych oraz zwrócenie uwagi na otaczającą przyrodę. Nakierowane na poznawanie bioróżnorodności rodzimych gatunków i ich uprawę.Konkurs realizowany jest w ramach projektu „ Ogród szkolny – przyrodniczym obserwatorium”. Zadaniem konkursu jest pobudzenie zainteresowania otaczającą przyrodą oraz edukacja dzieci i młodzieży w zakresie cennych zasobów przyrodniczych. Działania podejmowane w ramach realizacji celu konkursowego mają powodować wzrost świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. Całość dokumentu zawierającego ogłoszenie o konkursie możecie pobrać tutaj >>>

Informacja o wynikach rekrutacji do Oddziałów Przedszkolnych oraz naboru do klas 1 Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Czerlejnie

Działając na podstawie Zarządzenia nr 339/2021 Burmistrza Gminy Kostrzyn z dnia 25 stycznia 2021r. oraz na podstawie §19 Statutu Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Czerlejnie, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czerlejnie informuje:
• do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Czerlejnie grupa dzieci 6-letnich na rok szkolny 2021/2022 zostały przyjęte wszystkie dzieci z rocznika 2015, których rodzice złożyli deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego i wnioski rekrutacyjne;
• do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Czerlejnie grupa średniki na rok szkolny 2021/2022 zostały przyjęte wszystkie dzieci z roczników: 2016, 2017 oraz 2018, których rodzice złożyli wnioski;
• do klasy 1 Szkoły Podstawowej  im. W. Witosa w Czerlejnie na rok szkolny 2021/2022 zostały przyjęte wszystkie zgłoszone dzieci.

Małgorzata Borowska
Dyrektor szkoły

Międzynarodowy Dzień Pisarzy.

Uczciliśmy go w szkole poprzez spotkanie autorskie z pisarkami. Gościliśmy dziś w szkole Panią Paulinę Jóźwiak i jej córkę Alicję. Obydwie Panie są twórczyniami pięknych opowiadań, bajek i wierszy. Najbardziej aktywni uczniowie w prezencie otrzymali publikację. Z kolei klasa V spotkała się z pisarkami podczas lekcji zdalnej i mimo, lekkich zakłóceń technicznych miejmy nadzieję, że było to dla nich równie sympatyczne i ubogacające spotkanie. Na koniec Pani Dyrektor podziękowała autorkom za przybycie, a uczniowie wręczyli bukieciki wiosennych tulipanów.
Katarzyna Markiewicz, Agata Oporowska
Na co dzień Pani Paulina Jóźwiak jest psychologiem i prowadzi swoją pracownię: https://www.facebook.com/Pracownia-Psychologiczna-Paulina-J%C3%B3%C5%BAwiak-106370097596689/

W związku ze zbliżającym się terminem zapisów do klasy pierwszej i "zerówki" zapraszamy do pobrania odpowiednich plików z zakładki Informacje >>>

Pies i ja

Zajęcia edukacyjne dla klas I-III pod hasłem ,,Ja i pies" z pracownikiem Schroniska dla Zwierząt w Skałowie Panem Tomaszem Dembskim.

Katarzyna Markiewicz

Robotyka dla Juniora z Klockami Lego

Od września 2020 w naszje szkole odbywają się aarsztaty "Robotyka dla Juniora z Klockami Lego". Mają one na celu przede wszystkim budzić w dzieciach kreatywność oraz stymulować myślenie poprzez budowanie z Klocków LEGO, które dodatkowo sprzyjają rozwijaniu sprawności manualnej najmłodszych. Zajęcia są dostosowane do wieku uczestnika, dzięki temu możemy dobrać odpowiedni model z Robotyki, tak aby dziecko nie miało problemów ani trudności z jego zbudowaniem.

Katarzyna Markiewicz

W naszej galerii smutne obrazki. Szkoła bez uczniów. Szkoła bez nauczycieli. Zobaczcie sami >>>

BIBLIOTEKA

Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. Pełna informacja o akcji jest zawarta w ulotce, która jest do pobrania tutaj >>>

Ogród szkolny – przyrodniczym obserwatorium. Konkurs dla uczniów Szkoły Podstawowej w Czerlejnie

Propagowanie idei związanych z zachowaniem dziedzictwa przyrodniczego. Poszerzanie wiedzy przyrodniczej, ekologicznej, nauka obserwacji przyrody oraz doświadczania jej. Promowanie i inspirowanie działalność do poprawy estetyki otoczenia szkoły. Wspieranie rodzimych tradycji, szerzenie wiedzy przyrodniczej wśród najmłodszych oraz zwrócenie uwagi na otaczającą przyrodę. Nakierowane na poznawanie bioróżnorodności rodzimych gatunków i ich uprawę.Konkurs realizowany jest w ramach projektu „ Ogród szkolny – przyrodniczym obserwatorium”. Zadaniem konkursu jest pobudzenie zainteresowania otaczającą przyrodą oraz edukacja dzieci i młodzieży w zakresie cennych zasobów przyrodniczych. Działania podejmowane w ramach realizacji celu konkursowego mają powodować wzrost świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. Całość dokumentu zawierającego ogłoszenie o konkursie możecie pobrać tutaj >>>

Informacja o wynikach rekrutacji do Oddziałów Przedszkolnych oraz naboru do klas 1 Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Czerlejnie

Działając na podstawie Zarządzenia nr 339/2021 Burmistrza Gminy Kostrzyn z dnia 25 stycznia 2021r. oraz na podstawie §19 Statutu Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Czerlejnie, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czerlejnie informuje:
• do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Czerlejnie grupa dzieci 6-letnich na rok szkolny 2021/2022 zostały przyjęte wszystkie dzieci z rocznika 2015, których rodzice złożyli deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego i wnioski rekrutacyjne;
• do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Czerlejnie grupa średniki na rok szkolny 2021/2022 zostały przyjęte wszystkie dzieci z roczników: 2016, 2017 oraz 2018, których rodzice złożyli wnioski;
• do klasy 1 Szkoły Podstawowej  im. W. Witosa w Czerlejnie na rok szkolny 2021/2022 zostały przyjęte wszystkie zgłoszone dzieci.

Małgorzata Borowska
Dyrektor szkoły

Międzynarodowy Dzień Pisarzy.

Uczciliśmy go w szkole poprzez spotkanie autorskie z pisarkami. Gościliśmy dziś w szkole Panią Paulinę Jóźwiak i jej córkę Alicję. Obydwie Panie są twórczyniami pięknych opowiadań, bajek i wierszy. Najbardziej aktywni uczniowie w prezencie otrzymali publikację. Z kolei klasa V spotkała się z pisarkami podczas lekcji zdalnej i mimo, lekkich zakłóceń technicznych miejmy nadzieję, że było to dla nich równie sympatyczne i ubogacające spotkanie. Na koniec Pani Dyrektor podziękowała autorkom za przybycie, a uczniowie wręczyli bukieciki wiosennych tulipanów.
Katarzyna Markiewicz, Agata Oporowska
Na co dzień Pani Paulina Jóźwiak jest psychologiem i prowadzi swoją pracownię: https://www.facebook.com/Pracownia-Psychologiczna-Paulina-J%C3%B3%C5%BAwiak-106370097596689/

W związku ze zbliżającym się terminem zapisów do klasy pierwszej i "zerówki" zapraszamy do pobrania odpowiednich plików z zakładki Informacje >>>

Pies i ja

Zajęcia edukacyjne dla klas I-III pod hasłem ,,Ja i pies" z pracownikiem Schroniska dla Zwierząt w Skałowie Panem Tomaszem Dembskim.

Katarzyna Markiewicz

Robotyka dla Juniora z Klockami Lego

Od września 2020 w naszje szkole odbywają się aarsztaty "Robotyka dla Juniora z Klockami Lego". Mają one na celu przede wszystkim budzić w dzieciach kreatywność oraz stymulować myślenie poprzez budowanie z Klocków LEGO, które dodatkowo sprzyjają rozwijaniu sprawności manualnej najmłodszych. Zajęcia są dostosowane do wieku uczestnika, dzięki temu możemy dobrać odpowiedni model z Robotyki, tak aby dziecko nie miało problemów ani trudności z jego zbudowaniem.

Katarzyna Markiewicz

W naszej galerii smutne obrazki. Szkoła bez uczniów. Szkoła bez nauczycieli. Zobaczcie sami >>>

BIBLIOTEKA

Spotkanie z podróżnikiem

15 stycznia 2020 roku gościliśmy w naszej szkole niezwykłego gościa: Aleksandra Dobę.
Nasz gość to wulkan dobrej energii. Wspaniały podróżnik, który opowiedział nam o swoich trzech wyprawach kajakiem przez Atlantyk. Dowiedzieliśmy się jak wyglądały przygotowania do wypraw, co i jak się je na kajaku podczas wielotygodniowego rejsu. Dowiedzieliśmy się jakie miał przygody, jak głaskał rekina oraz jak wyglądało spotkanie z wielorybem. Pan Aleksander oprócz niesamowitej energii przekazał naszej młodzieży również wspaniałe rady na przyszłość. Jedna z nich to abyśmy nigdy się nie poddawali w dążeniu do marzeń oraz abyśmy ich mieli jak najwięcej.
Samorząd Uczniowski Anna Brewko, Anna Rakowska i Dorota Ławicka

Dla tych, którzy są zainteresowani tym co działo się wcześniej w naszej szkole mamy archiwum aktualnosci. Chcecie poczytać o tym co było? Zapraszamy >>>